2022-11-03

11 Listopada

Flagi narodowe zakupują nie tylko organy administracji rządowej oraz instytucje państwowe, które zobowiązane są do ich wywieszania, ale także osoby prywatne. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej lub podczas Święta Niepodległości wywieszane są na elewacjach domów oraz balkonach. Firma Biel-Flag jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości flag oraz akcesoriów, takich jak windery, maszty, stojaki lub uchwyty. Warto sprawdzić jakie produkty można nabyć oraz w jakich okolicznościach znajdą one zastosowanie z racji tego, że już 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Znaczenie flagi podczas celebrowania świąt państwowych


Polska flaga stanowi niezwykle ważny symbol dla każdego obywatela. Jej historia jest bardzo długa, a zarazem ciekawa. Początkowo bowiem stosowana była chorągiew, którą wykorzystywali polscy książęta. Miała ona czerwoną barwę i przedstawiała wizerunek białego orła. Natomiast obowiązujące dziś kolory biały i czerwony zostały wprowadzone 7 lutego 1831 roku. Jednak za symbol państwowy biało-czerwona flaga została uznana dopiero w 1919 roku.

Kolor biały oraz czerwony ułożony został w dwóch poziomych, równoległych pasach, które charakteryzują się tą samą szerokością. Górny jest koloru białego i oznacza srebro, wodę oraz czystość. Z kolei umieszczony na dole kolor czerwony wiąże się z symbolem ognia, oznacza odwagę i waleczność.

Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiedniego szacunku do flagi. Choć każdy obywatel ma prawo do tego, by eksponować symbole narodowe i tym samym manifestować przywiązanie do własnego państwa, powinien robić to z zachowaniem określonych zasad. Flaga musi być bowiem otoczona szacunkiem i umieszczona w godnym, honorowym miejscu. Zarówno flagi państwowe, jak i flagi urzędowe nie mogą być wykorzystane do celów komercyjnych lub wyłącznie jako element dekoracyjny. Przepisy stanowią również o konieczności zachowania jej schludnego wyglądu, a także wskazują na procedurę postępowania w przypadku obchodzenia się ze zniszczoną flagą. Flagi odgrywają niezwykle istotną rolę szczególnie w momencie odchodzenia ważnych świąt państwowych, takich jak Narodowe Święto Niepodległości.


Narodowe Święto Niepodległości w Polsce

Narodowe Święto Niepodległości każdego roku obchodzone jest w naszym kraju w dniu 11 listopada. Jego celem jest upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Święto ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. 11 listopada 1918 roku przekazana została zwierzchnia władza wojskowa oraz naczelne dowództwo nad wojskiem polskim Józefowi Piłsudskiemu, uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej. Także tego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni, które zakończyło działania I wojny światowej.

W trakcie trwania II wojny światowej bezwzględnie tępione były wszelkie przejawy patriotyzmu. Dlatego też świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości było surowo zabronione. O Narodowym Święcie Niepodległości jednak wcale nie zapomniano, a polski patriotyzm pomimo szykan ze strony okupantów nie wygasł. Podobnie sytuacja wyglądała już po zakończeniu wojny. Wówczas to marionetkowy rząd, który był w pełni zależny od Związku Sowieckiego dokonał zniesienia tego święta. W dalszym ciągu 11 listopada nieoficjalnie odbywały się jego obchody, które jednoczyły szeregi patriotyczne, będąc jednocześnie formą sprzeciwu wobec propagandy PRL.

Narodowe Święto Niepodległości ponownie odzyskało swą rangę dopiero w 1989 roku, kiedy to system komunistyczny chylił się ku upadkowi. Obecnie w obchodach tego święta biorą udział najwyższe władze państwowe oraz ogromna liczba obywateli. Wszystko to wiąże się z organizacją marszów, parad, imprez o charakterze sportowym oraz uroczystości religijnych.

Ze świętowaniem tego dnia nieodłącznie wiążą się polskie symbole narodowe, takie jak barwy narodowe, godło, flaga lub hymn. Na domach pojawiają się flagi państwowe, na elewacjach budynków rządowych powiewają flagi urzędowe, stacje radiowe oraz telewizyjne emitują relacje z uroczystości, które odbywają się w różnych miejscach naszego kraju. 

Wysokiej jakości flagi na każdą okazję

Na rynku nabyć można rozmaite rodzaje flag, które znajdą zastosowanie przy celebrowaniu ważnych świąt lub pozwolą podkreślić, że udekorowany nią budynek stanowi urząd państwowy. Szeroki asortyment można znaleźć między innymi za pośrednictwem firmy Biel-Flag, świadczącej swoje usługi w segmencie rynku usług reklamowych i promocyjnych. Klienci mogą dokonać zamówienia takich produktów, jak flagi państwowe, flagi urzędowe, flagi kościelne, flagi firmowe lub flagi z logo. Wszystkie propozycje gwarantują pełne zadowolenie z uwagi na wykorzystanie w procesie produkcyjnym najwyższej jakości tkanin, barwników i zaawansowanych technologii druku. 

Interesującą propozycję stanowią także flagi firmowe, które mogą być stworzone według indywidualnego projektu zamawiającego. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane w marketingu i przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty. Flaga skutecznie przyciąga uwagę odbiorcy i w jednoznaczny sposób wiąże się z konkretną marką. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w przypadku zewnętrznych i wewnętrznych przestrzeni. Jednocześnie może posiadać ona dowolną kolorystykę, wielkość i konfekcję.

Flagi narażone są na oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych. Tylko odpowiedniej jakości produkt będzie w stanie zagwarantować odpowiednią trwałość materiału na blaknięcie lub uszkodzenia mechaniczne. Z tego też powodu najlepiej zaufać dostawcy posiadającemu szerokie grono zadowolonych klientów.

 

11 Listopada