2020-02-24

Z jakich materiałów produkowane są flagi?

Zastanawiając się nad tym, jaki materiał na flagi jest najlepszy, warto dowiedzieć się, jakie są możliwości i metody produkcji. Do najczęściej wykorzystywanych materiałów do tworzenia flag należą: 

 

Poliester flagowy – jest to tak zwana dzianina flagowa. Nadruk w 95% przebija na lewą stronę, dzięki czemu jest niejako lustrzanym odbiciem. Najlepiej nadaje się do wykonania flag reklamowych, narodowych oraz banerów zewnętrznych. Gramatura wynosi 115 g/m2.

Satynamateriał na flagi w formie błyszczącej tkaniny. Posiada nadruk jednostronny i charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów idealnie nadaje się do produkcji na przykład proporczyków. Gramatura – 205 g/m2.

Dekor – jest tkaniną flagową odznaczającą się nadrukiem jednostronnym. Dzięki charakterystycznym detalom pozwala na uwidocznienie szczegółów z niezwykłą wręcz precyzją. Wykorzystuje się go głównie do tworzenia flag przeznaczonych do wnętrz. Gramatura wynosi 205 g/m2.

Metody produkcji flag

Produkcja flag to nie tylko wybór materiału, ale i możliwość wykonania ich różnymi technikami. Do najbardziej popularnych opcji należą:

 

Aplikacja, czyli wszywanie materiału, który ma widnieć na fladze, w materiał będący podstawą. Metoda zwykle jest wykorzystywana do produkcji pojedynczych flag. Charakteryzuje się najwyższym poziomem jakości, gdyż wykorzystuje się materiały barwione fabrycznie.

Sitodruk to zadruk kolorami płaskimi. Miejsca, które są odsłonięte, nadają się do zadrukowania, z kolei zasłonięte nie są drukowane. Farba nakładana jest na powierzchnię sita i przeciskana przy wykorzystaniu rakla. 

Druk cyfrowy – wykonuje się w formacie full color, przy użyciu skali PANTONE i CMYK. Produkcja flag za pomocą tej metody odbywa się poprzez pracę maszyny drukarskiej, dlatego zakres tworzenia wzorów jest praktycznie nieograniczony. 

 

Jak widać, współcześnie możliwości i metod produkcji flag, ze względu na ciągły rozwój technologii, pojawia się coraz więcej. W naszej firmie do produkcji wykorzystujemy cyfrowe maszyny drukujące, natomiast gramatura produktów wynosi 120g/m2.

Z jakich materiałów produkowane są flagi?